Loading Events

« Vsi dogodki

  • Dogodek se je že zgodil.

25. revija Zagorje ob Savi 2016, državno tekmovanje otroških in mladinskih zborov

5. 4. 20166. 4. 2016, Zagorje ob Savi 

V torek, 5. aprila, in sredo, 6. aprila 2016 bo v Zagorju ob Savi potekalo državno tekmovanje najboljših otroških in mladinskih zborov Slovenije. Nastope zborov bo ocenjevala petčlanska strokovna žirija.
Revija Zagorje ob Savi bienalno poteka že od leta 1968. V programu, ki ga mora predstaviti vsak zbor, je obvezna izvedba slovenske ljudske pesmi v izvirni obliki ali obdelavi, umetne pesmi slovenskega avtorja in izvedba ene oziroma dveh pesmi po lastni izbiri. Tako je nastala neprecenljiva zapuščina otroških pesmi, zborovodje pa so s svojim delom in programskimi usmeritvami odločilno vplivali na razvoj naše glasbene kulture.

URNIK

PONEDELJEK, 4. april 2016

17.00: otroški in mešani mladinski zbori
Otroški pevski zbor OŠ Komen, zborovodkinja Andreja Rustja
Otroški Pevski Zbor OŠ Tabor I Maribor, zborovodkinja Anita Rauter
Otroški pevski zbor OŠ Mozirje, zborovodkinja Lijana Blagovič
Otroški pevski zbor »Fran Venturini« – Domjo, zborovodkinja Suzana Žerjal
Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmina, zborovodkinja Barbara Kovačič
MeMPZ Gimnazije Koper, zborovodja Ambrož Čopi
Mešani mladinski pevski zbor I. gimnazije v Celju, zborovodja Tomaž Marčič
Mladinski mešani zbor sv. Stanislava Škofijske klasične gimnazije Ljubljana – Šentvid, zborovodja Damijan Močnik
Mešani pevski zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi
Skupno petje OPZjev in MeMPZjev in razglasitev delnih dosežkov v dvorani ob 19.40

TOREK, 5. april 2016

9.30: otroški zbori
Otroški pevski zbor Šmartno, Šmartno pri Litiji, zborovodkinja Selma Gradišek
Otroški pevski zbor OŠ n. h. Maksa Pečarja, zborovodja Mitja Vavpotič
Starejši otroški zbor OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik, nadomešča Nastja Grad
Otroški pevski zbor OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, zborovodkinja Irma Močnik
Otroški pevski zbor OŠ Marjana Nemca Radeče, zborovodkinja Jana Wetz
Skupno petje OPZjev in razglasitev delnih dosežkov s prvega koncerta na ploščadi ob 11.00.

12.00: otroški zbori
Otroški pevski zbor Grlice OŠ Fokovci, zborovodkinja Mojca Györek Karas
Otroški pevski zbor OŠ Antona Ukmarja Koper, zborovodkinja Iva Dobovičnik
Otroški pevski zbor OŠ Kungota, zborovodkinja Milena Rataj
Otroški pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
Otroški pevski zbor OŠ Prežihovega Voranca, Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otroški pevski zbor Višajčki, Polhov Gradec, zborovodkinja Ema Nartnik
Otroški zbor Junior CS, Maribor, zborovodkinji Manja Gošnik Vovk, Jasna Drobne
Skupno petje in razglasitev delnih dosežkov z drugega koncerta na ploščadi ob cca. 14.45.

15.15: otroški zbori
Adamčki, Grosuplje, zborovodkinja Pavlina Antolič
Otroški pevski zbor OŠ Bojana Ilicha Maribor, zborovodkinja Alenka Korpar
Otroški pevski zbor GŠ Murska Sobota, zborovodkinja Felicita Heric Taškov
Otroški pevski zbor OŠ Šmarje pri Kopru, zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
KRATEK ODMOR – cca. 10 minut
Otroški pevski zbor OŠ Koper, zborovodkinja Ingrid Poropat
Otroški pevski zbor OŠ Lenart, zborovodkinja Marina Zimič
Otroški pevski zbor OŠ Radlje ob Dravi, zborovodkinja Simona Svanjak
Skupno petje in razglasitev delnih dosežkov s tretjega koncerta na ploščadi ob 17.30.

18.00: otroški zbori
Otroški pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski, Velenje, zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Otroški pevski zbor OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec, zborovodkinja Mateja Kuharič
Otroški pevski zbor OŠ Gorica Velenje, zborovodkinja Mihaela Britovšek
Otroški pevski zbor OŠ Gustava Šiliha Velenje, zborovodkinja Andreja Ostruh
Otroški pevski zbor OŠ Ledina, Ljubljana, zborovodkinja Dalila Beus
Skupno petje OPZjev in razglasitev delnih dosežkov s četrtega koncerta v dvorani ob 19.15.

SREDA, 6. april 2016

10.30: mladinski zbori
Mladinski pevski zbor “Trubadurji” OŠ Primoža Trubarja Laško, zborovodkinja Mateja Škorja
Mladinski pevski zbor OŠ Dob, zborovodkinja Karmen Banko
Mladinski pevski zbor OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani, Bojana Gajšek
Mladinski pevski zbor Konservatorija za glasbo in balet, Ljubljana, zborovodkinja Marta Sojar Voglar
Mladinski pevski zbor OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana – Šentvid, zborovodkinja Nadja Janežič
Mladinski pevski zbor OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, zborovodkinja Petra Gregorc Habjanič
Skupno petje MPZjev in razglasitev delnih dosežkov s prvega koncerta na ploščadi ob 12.15.

13.00: mladinski zbori
Mladinski pevski zbor GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler
Mladinski pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
Mladinski pevski zbor OŠ Koper, zborovodkinja Maja Cilenšek
Mladinski pevski zbor OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič
Mladinski pevski zbor OŠ Železniki, zborovodkinja Majeta Naglič
Skupno petje in razglasitev delnih dosežkov z drugega koncerta na ploščadi ob cca. 15,30

16.15: mladinski zbori
Mladinski pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski, Velenje, zborovodkinja Tea Plazl
Mladinski pevski zbor GŠ Kamnik, zborovodkinja Anica Smrtnik
Mladinski pevski zbor LA TI DO OŠ Križevci pri Ljutomeru, zborovodkinja Renata Mikl
Mladinski pevski zbor OŠ Bojana Ilicha Maribor, zborovodkinja Alenka Korpar
Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
Skupno petje MPZjev in razglasitev delnih dosežkov s tretjega koncerta na ploščadi ob cca. 17.45.

18.15: dekliški zbori
Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje – Center, zborovodja David Preložnik
Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, zborovodkinja Polona Stegu
Mladinski pevski zbor RTV Slovenija, zborovodja Tomaž Pirnat

19:45: PODELITEV PRIZNANJ IN NAGRAD 25. REVIJE ZAGORJE

Prizorišče

Kulturni center Delavski dom Zagorje
Zagorje ob Savi, Slovenia