Mednarodno tekmovanje Gallus – Maribor: 1. tekmovalni dan

Mariborsko tekmovanje je v polnem pogonu. Za nami je že včerajšnji netekmovalni koncert in današnji prvi sklop obveznega programa, na katerem je nastopilo prvih šest od vseh enajstih zasedb iz Češke, Hrvaške, Italije, Latvije, Romunije, Švedske in Slovenije. Vabljeni na preostale današnje koncerte ob 13.00, 17.00 in 20.00.

CELOTEN URNIK PRIREDITVE si lahko preberete spodaj.

 

gallus-mb-17

 

PETEK, 21. APRIL 2017

19.00: Netekmovalni koncert zborov s programsko zaokroženim sporedom, značilnim za deželo od koder zasedba prihaja

 

Anima Solla, Latvija, um. v. Marite Purina,

Coro da Camera di Torino, Italija, zb. Dario Tabbia,

KrisKrosKvintet, Češka republika, um. v. Jana Puterova,

Te Deum Laudamus, Romunija, zb. Matei Zaharia,

Cantus Ante Omnia, Hrvaška, zb. Snežana Ponoš,

Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Slovenija, zb. Ambrož Čopi.

……………………………………………………………………

 

Ženski komorni zbor ČarniCe, Slovenija, zb. Monika Fele,

Allmänna Sången, Švedska, zb. Maria Goundorina,

Youth choir Balsis, Latvija, zb. Ints Teterovskis,

KOR, Italija, um. v. Caterina d’Angelo,

Komorni zbor Megaron, Slovenija, zb. Damijan Močnik.

 

SOBOTA, 22. APRIL 2017

10.30: obvezni program, 1. skupina

 

Anima Solla, Latvija, um. v. Marite Purina,

KrisKrosKvintet, Češka republika, um. v. Jana Puterova,

KOR, Italija, um. v. Caterina d’Angelo,

Cantus Ante Omnia, Hrvaška, zb. Snežana Ponoš,

Komorni zbor Megaron, Slovenija, zb. Damijan Močnik,

Allmänna Sången, Švedska, zb. Maria Goundorina.

 

13.00: obvezni program, 2. skupina

 

Youth choir Balsis, Latvija, zb. Ints Teterovskis,

Ženski komorni zbor ČarniCe, Slovenija, zb. Monika Fele,

Coro da Camera di Torino, Italija, zb. Dario Tabbia,

Te Deum Laudamus, Romunija, zb. Matei Zaharia,

Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Slovenija, zb. Ambrož Čopi.

 

17.00: prosti program, 1. skupina

 

KrisKrosKvintet, Češka republika, um. v. Jana Puterova,

KOR, Italija, um. v. Caterina d’Angelo,

Anima Solla, Latvija, um. v. Marite Purina,

Komorni zbor Megaron, Slovenija, zb. Damijan Močnik,

Cantus Ante Omnia, Hrvaška, zb. Snežana Ponoš,

Youth choir Balsis, Latvija, zb. Ints Teterovskis,.

 

20.00: prosti program, 2. skupina

 

Te Deum Laudamus, Romunija, zb. Matei Zaharia,

Allmänna Sången, Švedska, zb. Maria Goundorina,

Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Slovenija, zb. Ambrož Čopi,

Ženski komorni zbor ČarniCe, Slovenija, zb. Monika Fele,

Coro da Camera di Torino, Italija, zb. Dario Tabbia.

 

NEDELJA, 23. APRIL 2017

11.00:  Tekmovanje za veliko nagrado 14. mednarodnega zborovskega tekmovanja Gallus − Maribor 2017