Regijska tekmovanja 2017: zbori, žirije, urniki

Med 18. novembrom in 2. decembrom se bodo v različnih krajih po Sloveniji odvila Regijska tekmovanja odraslih zborov in malih pevskih skupin 2017. Znani so že sodelujoči zbori, žirije in urniki:

Dolenjska, Posavje in Bela krajina: Šentjernej, sobota, 18. novembra

Kulturni Center Primoža Trubarja, Šentjernej

Ura koncerta: 17.00

  1. Septet Fortuna, Šentjanž
  2. Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
  3. Vokalna skupina Aria, Dobova
  4. Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
  5. Kulturno umetniško društvo Vokalna skupina Mezzo Novo mesto

***

  1. Vokalna skupina Lan Metlika
  2. Vokalna skupina Vivere Slovenska Bistrica
  3. Mešani pevski zbor Glasbene šole Lipičnik “Singerca”, Straža
  4. Pevski zbor Zvon, Dolenji Boštanj

Žirija:

– Ambrož Čopi

– Gregor Klančič

– Alenka Podpečan

 

Osrednja Slovenija: Zagorje bo Savi, nedelja, 19. novembra

Kulturni center Delavski dom Zagorje ob Savi

Prvi koncert: 15.00

  1. Pevsko društvo Kr’snice, Stari trg pri
  2. Vokalna skupina Iris, Izlake
  3. Vokalna skupina Cantate Domino, Kočevje
  4. Vokalna skupina Diva, Bloke
  5. Novi zasavski mešani pevski zbor, Trbovlje
  6. Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana

Drugi koncert: 17.45

  1. Anamanka, Ribnica
  2. MePZ Zborallica, Ivančna Gorica
  3. Me PZ KUD Jevnica
  4. Mešani pevski zbor Dobrova
  5. Komorni zbor AVE, Ljubljana
  6. Kulturno umetniško društvo Adoramus, Logatec

Žirija:

– Monika Fele

– Janja Dragan Gombač

– Ambrož Čopi

 

Štajerska in Pomurje: Gornja Radgona, nedelja, 19. novembra

Osnovna šola Gornja Radgona

Prvi koncert: 15.30

  1. VS Fantje na vasi KUD Rače
  2. Vokalni ansambel Minutiae, Maribor
  3. Ptujski kvartet DPD Svoboda Ptuj
  4. VS A cappella KUD Rače
  5. Komorni moški zbor Ptuj
  6. Mešani pevski zbor Glasbene šole Gornja Radgona
  7. Vokalna skupina BeleTinke, Beltinci

Drugi koncert: 18.00

  1. Dekliški pevski zbor Oddelka za glasbo PeF Maribor
  2. Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota
  3. Mešani pevski zbor Natanael, Laporje
  4. Komorni zbor Glasis, Markovci
  5. Komorni zbor KOR, Markovci

Žirija:

– Danica Pirečnik

– Sebastjan Vrhovnik

– Gregor Klančič

 

Gorenjska: Škofja Loka, sobota, 25. novembra:

Kristalna dvorana Sokolskega doma, Škofja Loka

Prvi koncert: 14.30

  1. Grajski oktet, Zgornji Tuštanj
  2. Pevska skupina RŽ, Mengeš
  3. KD Gorenjski oktet, Kranj
  4. Komorni zbor Limbar, Moravče

Drugi koncert: 16.30

  1. Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem
  2. Moški pevski zbor Alpina Žiri
  3. Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik
  4. Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Škofja Loka

Tretji koncert: 18.30

  1. Društvo Triglavski zvonovi , Mojstrana
  2. Kulturno prosvetno društvo Drouz, Radomlje
  3. Kulturno društvo Mešani pevski zbor Musica viva Kranj – Primskovo
  4. Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

Žirija:

– Danica Pirečnik

– Marko Vatovec

– Petra Grassi

 

Primorska: Postojna, nedelja, 26. novembra

Glasbena šola Postojna

Prvi koncert: 14.00

  1. Vokalna skupina Goldinar, Postojna
  2. VS Elum, Postojna
  3. Vokalno-inštrumentalna skupina Ridiamo, Ljubljana
  4. Komorni zbor Ipavska, Vipava
  5. Goriški komorni zbor, Nova Gorica

Drugi koncert: 16.30

  1. Vokalna skupina Vinika, Dobrovo v Goriških Brdih
  2. Žpz Dupljanke, Duplje
  3. Moški pevski zbor Pobje, Črni vrh
  4. Dekliški pevski zbor Glasbene šole Koper

Tretji koncert: 18.30

  1. MePZ Jacobus Gallus Trst,
  2. Župnijski zbor sv. Urbana Godovič
  3. Komorni zbor Grgar, Nova Gorica
  4. Mešani pevski zbor Postojna

Žirija:

– Tomaž Faganel

– Marko Vatovec

– Petra Grassi

 

Od Celja do Koroške: Celje, sobota, 2. decembra

Glasbena šola Celje

Prvi koncert: 15.00

  1. Moški pevski zbor Savinjski zvon , Šempeter
  2. Moški pevski zbor VRES, Prevalje
  3. Akademski pevski zbor Risto Savin, Žalec
  4. Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli

***

  1. Skupina Sled, Kostrivnica
  2. Mešani pevski zbor Strune KUD Zlatko Mohorič, Zreče
  3. Collegium vocale Celje

Drugi koncert: 18.30

  1. Vokalna skupina Vodomke Laško
  2. Kulturno Društvo Glasovir, Šentjur
  3. Ženski pevski zbor Korona KUD Dobrna
  4. Ženski pevski zbor Dramlje
  5. Ženski pevski zbor Dominica nova, Kulturno društvo Radlje ob Dravi
  6. Dekliški pevski zbor Aglaja, Kulturno društvo Radlje ob Dravi

Žirija:

– Tomaž Faganel

– Monika Fele

– Helena Fojkar Zupančič