Rezultati 4. in 5. dela Regijskih tekmovanj 2015: Štajerska in Prekmurje ter Dolenjska, Posavje in Bela krajina

Ta konec tedna smo na Ptuju in v Brestanici lahko prisluhnili 20 zasedbam (Štajerska in Prekmurje 11, Dolenjska, Posavje in Bela krajina 9) ter podelili priznanja za njihove nastope, med njimi je bilo vzpodbudno veliko število debitantov. Najuspešnejši so bili: Štajerska in Prekmurje: Komorni zbor Kor, Markovci (zb. Daniel Tement), Komorni zbor Glasis, Markovci (zb. Ernest Kokot) – oba zlato priznanje z odliko; Dolenjska, Posavje in Bela krajina: MePZ Viva, Brežice (zb. Simona Rožman Strnad) – zlato priznanje. Priznanji za obetavni zborovodkinji sta prejeli Nadja Stegne (Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica) in Alenka Podpečan (MePZ Pomlad, Novo mesto). Še zadnje tekmovanje se bo odvilo v soboto 28. novembra v Postojni (Primorska regija).

Rezultati Štajerska in Prekmurje: http://www.jskd.si/glasba/zborovska/prireditve_zborovska/regijski_koncerti/odrasli/2015/koncerti_stajerska_rezultati.htm

Rezultati Dolenjska, Posavje in Bela krajina: http://www.jskd.si/glasba/zborovska/prireditve_zborovska/regijski_koncerti/odrasli/2015/koncerti_dolenjska_rezultati.htm

Izbrani posnetki: https://www.youtube.com/channel/UC-btuaxiUOtjtOLhOyXJNOA

 

REZULTATI ŠTAJERSKA IN PREKMURJE

 

ABSOLUTNI VRSTNI RED

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Komorni zbor Kor, Markovci

Zborovodja Daniel Tement

Število točk: 90,3

 

Komorni zbor Glasis, Markovci

Zborovodja Ernest Kokot

Število točk: 90

 

ZLATO PRIZNANJE

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

Vodja skupine Nadja Stegne

Število točk: 84,0

 

SREBRNO BRIZNANJE

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci

Vodja skupine Tjaša Šimonka

Število točk: 78,7

 

Moški vokalni kvintet Aeternum, Črenšovci

Vodja skupine Andrej Tibaut

Število točk: 78,0

 

Ženski pevski zbor Okarina, Ormož

Zborovodkinja Zlatka Puklavec Banjanin

Število točk: 76,0

 

Komorni moški zbor Ptuj

Zborovodkinja Nina Lorber

Število točk: 75,0

 

Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota

Zborovodja Tomi Bušinoski

Število točk: 73,0

 

Mešani pevski zbor Drouz, Radomlje

Zborovodkinja Uršula Jašovec

Število točk: 71,3

 

BRONASTO PRIZNANJE

Ženska vokalna skupina Jua, Središče ob Dravi

Vodja skupine Lucija Pocrnja

Število točk: 68,7

 

Mešani pevski zbor Sveti Miklavž Majšperk

Zborovodkinja Lucija Cep

Število točk: 65,3

 

REZULTATI PO ZASEDBAH:

MALE PEVSKE SKUPINE

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

Vodja skupine Nadja Stegne

Število točk: 84,0

 

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci

Vodja skupine Tjaša Šimonka

Število točk: 78,7

 

Moški vokalni kvintet Aeternum, Črenšovci

Vodja skupine Andrej Tibaut

Število točk: 78,0

 

Ženska vokalna skupina Jua, Središče ob Dravi

Vodja skupine Lucija Pocrnja

Število točk: 68,7

 

MOŠKI  ZBOR

Komorni moški zbor Ptuj

Zborovodkinja Nina Lorber

Število točk: 75,0

 

ŽENSKI  ZBOR

Ženski pevski zbor Okarina, Ormož

Zborovodkinja Zlatka Puklavec Banjanin

Število točk: 76,0

 

MEŠANI ZBORI

Komorni zbor Kor, Markovci

Zborovodja Daniel Tement

Število točk: 90,3

 

Komorni zbor Glasis, Markovci

Zborovodja Ernest Kokot

Število točk: 90

 

Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota

Zborovodja Tomi Bušinoski

Število točk: 73,0

 

Mešani pevski zbor Drouz, Radomlje

Zborovodkinja Uršula Jašovec

Število točk: 71,3

 

Mešani pevski zbor Sveti Miklavž Majšperk

Zborovodkinja Lucija Cep

Število točk: 65,3

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

Vodja skupine Nadja Stegne

 

Priznanje za najboljši mešani zbor:

Komorni zbor Kor, Markovci

Zborovodja Daniel Tement

 

Priznanje za obetavno malo pevsko skupino:

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci

Vodja skupine Tjaša Šimonka

 

Priznanje za obetaven zbor:

Komorni zbor Glasis, Markovci

Zborovodja Ernest Kokot

 

Priznanje za obetavno zborovodkinjo:

Nadja Stegne

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

 

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:

Komorni zbor Kor, Markovci

Zborovodja Daniel Tement

 

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

Vodja skupine Nadja Stegne

za izvedbo skladbe Tadeja Kušarja (1975): KRESNA PESEM (ljudska iz Bele krajine)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1985 do danes:

Komorni zbor Kor, Markovci

Zborovodja Daniel Tement

za izvedbo skladbe Daniela Tementa (1969): NEKAJ JE V ZRAKU (2013) (Tone Pavček)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:

Komorni zbor Glasis, Markovci

Zborovodja Ernest Kokot

za izvedbo skladbe Slavka Šuklarja (1952): ZREJLO JE ŽITO (slovenska ljudska)

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

Ernest Kokot

Komorni zbor Glasis, Markovci

 

 

REZULTATI DOLENJSKA, POSAVJE IN BELA KRAJINA

 

ABSOLUTNI VRSTNI RED

ZLATO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Viva Brežice

Zborovodkinja Simona Rožman Strnad

Število točk: 88,7

 

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto

Zborovodkinja Alenka Podpečan

Število točk: 85,7

 

Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj

Zborovodja Tine Bec

Število točk: 82,7

 

Oktet Gallus Ribnica

Dirigent Milivoj Šurbek

Število točk: 82,3

 

SREBRNO BRIZNANJE

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj

Vodja okteta Tine Bec

Število točk: 76,3

 

Oktet Lipa Trebnje

Vodja okteta Gregor Klančič

Število točk: 75,0

 

Vokalna skupina Aria, Dobova

Vodja skupine Katja Bogovič

Število točk: 75,0

 

BRONASTO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Kres Čatež

Zborovodkinja Katja Jarm

Število točk: 69,0

 

Vokalna skupina Dominus, Mirna

Vodja skupine Stanislav Cvelbar

Število točk: 68,3

 

REZULTATI PO ZASEDBAH

MALE PEVSKE SKUPINE

Oktet Gallus Ribnica

Dirigent Milivoj Šurbek

Število točk: 82,3

 

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj

Vodja okteta Tine Bec

Število točk: 76,3

 

Oktet Lipa Trebnje

Vodja okteta Gregor Klančič

Število točk: 75,0

 

Vokalna skupina Aria, Dobova

Vodja skupine Katja Bogovič

Število točk: 75,0

 

Vokalna skupina Dominus, Mirna

Vodja skupine Stanislav Cvelbar

Število točk: 68,3

 

MEŠANI ZBORI

Mešani pevski zbor Viva Brežice

Zborovodkinja Simona Rožman Strnad

Število točk: 88,7

 

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto

Zborovodkinja Alenka Podpečan

Število točk: 85,7

 

Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj

Zborovodja Tine Bec

Število točk: 82,7

 

Mešani pevski zbor Kres Čatež

Zborovodkinja Katja Jarm

Število točk: 69,0

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:

Oktet Gallus Ribnica

Dirigent Milivoj Šurbek

 

Priznanje za najboljši mešani zbor:

Mešani pevski zbor Viva Brežice

Zborovodkinja Simona Rožman Strnad

 

Priznanje za najboljši zbor tekmovanja:

Mešani pevski zbor Viva Brežice

Zborovodkinja Simona Rožman Strnad

 

Priznanje za obetavno zborovodkinjo:

Alenka Podpečan

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj

Vodja okteta Tine Bec

za izvedbo skladbe Janeza Močnika (1936): ŽABJI RADIO (Niko Grafenauer)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:

Oktet Gallus Ribnica

Dirigent Milivoj Šurbek

za izvedbo skladbe Janeza Boleta (1919–2007): TRI SLOVENSKE NARODNE (slovenske ljudske)

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

Simona Rožman Strnad

Mešani pevski zbor Viva Brežice

 

 

JSKD_Regijska_2015