V regiji Štajerska in Pomurje najvišje uvrščena Dekliški zbor Oddelka za glasbo Pedagoške fakultete v Mariboru in KZ Kor

Dve zlati priznanji z odliko, tri zlata, pet srebrnih in dve bronasti priznanji pa so si zbori pripeli v regiji Štajerska in Pomurje.

 

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE,

Gornja Radgona, 19. 11. 2017

 


ABSOLUTNI VRSTNI RED:

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,

zborovodkinja Tadeja Vulc                                                            

Število točk: 90,7

 

Komorni zbor Kor, Markovci,

zborovodja Daniel Tement                                                            

Število točk: 90,0

 

 

ZLATO PRIZNANJE

Komorni zbor Glasis, Markovci,

zborovodja Ernest Kokot                                                               

Število točk: 84,3

 

Vokalna skupina A cappella KUD Rače,

vodja skupine Tone Žuraj

Število točk: 84,0

 

Mešani pevski zbor Natanael, Slovenska Bistrica,

zborovodkinja Rebeka Bračič

Število točk: 80,0

 

 

SREBRNO BRIZNANJE

Vokalni ansambel Minutiae, Maribor,

vodja skupine Robert Feguš

Število točk: 77,0

 

Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota,

zborovodja Tomi Bušinoski

Število točk: 75,7

 

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci,

vodja skupine Tjaša Šimonka

Število točk: 74,7

 

Ptujski kvartet DPD Svoboda Ptuj,

vodja skupine Gregor Lačen

Število točk: 72,7

 

Vokalna skupina Fantje na vasi KUD Rače,

Vodja skupine Tone Žuraj

Število točk: 72,3

 

BRONASTO PRIZNANJE

Komorni moški zbor Ptuj,

zborovodja Mihael Roškar

Število točk: 68,7

 

Mešani pevski zbor Glasbene šole Gornja Radgona,

zborovodja Andrej Tibaut

Število točk: 62,3

 

__________________________________________________________________________________

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:

Vokalni skupini A cappella KUD Rače

vodja skupine Tone Žuraj

 

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Komorni zbor Kor, Markovci,

zborovodja Daniel Tement

 

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se je prvič udeležila regijskega tekmovanja:

Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,

zborovodkinja Tadeja Vulc                                                            

 

Priznanje za obetavno zasedbo:

Mešani pevski zbor Natanael, Slovenska Bistrica,

zborovodkinja Rebeka Bračič

 

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,

zborovodkinja Tadeja Vulc

 

__________________________________________________________________________________

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Vokalni skupini A cappella KUD Rače

vodja skupine Tone Žuraj

Rado Simoniti (1914-1981): KURJE GOSPE (Črtomir Šinkovec)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,

zborovodkinja Tadeja Vulc

za izvedbo skladbe Tadeje Vulc (1978): BELA VRANA (2011) (Ervin Fritz)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,

zborovodkinja Tadeja Vulc

za izvedbo skladbe Radovana Gobca (1909-1995): LEPA VIDA (ljudska iz Dan v Ribniški dolini)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Komorni zbor Glasis, Markovci,

zborovodja Ernest Kokot

za izvedbo skladbe Iacobus Handl Gallus (1550-1591): PATER NOSTER, QUI ES IS COELIS (OM:1/69)