ZVOK MOJIH ROK – 3. dan

V današnjem finalu se bodo v sodobni  glasbi preizkusile tri finalistke: Monika Fele, Petra Grassi in Alenka Podpečan.

Seminarski del:

11.30–13.00 (U) Toliko truda, pa tako medel aplavz … (zakaj in kako občinstvu na kratko predstaviti skladbe, 2. del), Mentor Reiner  Schneider – Waterberg, delavnica

14.30–16.00 (U) Koncertni list – nočna mora (o pripravi kvalitetnega koncertnega lista), predavatelj mag. Tomaž Faganel, predavanje

16.15–17.45 (U) Kako izbrati primeren spored zbora za različne priložnosti? Govorniki na posvetu: Franka Žgavec, Simona Rožman Strnad, Damijan Močnik

18.30–19.15 (SF, Dvorana Slavka Osterca) Predkoncertni pogovor, moderator mag. Tomaž Faganel

19.30 Tekmovanje – finale, sodobna glasba, 3 kandidati, Zbor Slovenske filharmonije

Po finalu (SF): Študijska skupina, 5. srečanje

21.00 (predvidoma) (SF): Podelitev priznanj, razglasitev nagrajencev

 

TEKMOVALNI PROGRAM:

18:15–19:00: tonska vaja vsakega finalista z zborom (po 15 minut). Vaja ni odprta za javnost.

19:30: finale (koncert bo v sklopu Vokalnega abonmaja Slovenske filharmonije)

Demonstracijski zbor: 
Zbor Slovenske filharmonije

 

OBVEZNA SKLADBA:

Urška Pompe (1969):
NOVITETA, 2016

 

SKLADBE ZA ŽREB:

Vilko Ukmar (1905–1991):
IN ČE SEM SAMO VETRU BRAT
Srečko Kosovel
JSKD

Marij Kogoj (1892–1956):
KUPA ŽIVLJENJA
Simon Gregorčič
JSKD

Uroš Krek (1922–2008):
O LISTEN
Iz Three Autumm Song za mešani zbor (John Gracen Brown)
DSS (oznaka partiture P 374 E)

Marijan Lipovšek (1910–1995):
RICHEPINOV MOTIV
Srečko Kosovel
JSKD

Samo Vremšak (1930–2004):
ŽANJICA 
Ferdo Kozak
IDSS, JSKD

Janko Ravnik (1891 – 1982):
POLJSKA PESEM
Cvetko Golar
Novi akordi

Jakob Jež (1928):
IGRAJ KOLCE
belokranjska ljudska
JSKD

Lojze Lebič (1934):
LUBA VIGRED
ljudska iz Roža
JSKD

Damijan Močnik (1967):
KOROŠKA LJUBEZEN
koroške ljudske pesmi
Astrum

Ambrož Čopi (1973):
ENO DREVCE 
ljudska iz Benečije
Astrum

Tadeja Vulc (1978):
ČE BI JAZ BILA FČELICA 
prekmurska ljudska
Astrum

Katarina Pustinek Rakar (1979):
NOCOJ JE EDNA LÜŠTNA NOČ
prekmurska ljudska iz Beltincev
Astrum

21.15: razglasitev rezultatov

Podrobnosti o urniku, vsebinah, predavateljih, kotizaciji in strokovnem gradivu >>

 

Zvok_mojih_rok_2016_2